Iskolánkról

Iskolánk  4 évfolyamú összevont osztályokkal működő kisiskola, mely Hanván, Gömör déli részén, a Rimaszombati járásban található, a magyar és szlovák határ közelében. Az iskola fenntartója Hanva Község Önkormányzata. Tanítási nyelve magyar. Iskolánk földszintes épületben, három tanteremmel működik. A délelőtti órákban a tanulók összevont évfolyamokban tanulnak. Az évfolyamok összevonása minden évben a tanulók létszámától függ. A délutáni órákban iskolai klub működik, így a tanulóknak lehetősége van a szabadidő hasznos eltöltésére. Iskolánk rendelkezik számítógépes szaktanteremmel valamint az osztályokban interaktív táblával is.

Iskolánkban nagy gondot fordítunk a gyermekek mozgásigényének kielégítésére is. A testnevelés órákat jelenlegi lehetőségeink szerint az udvaron vagy az osztálytermeinkben valósítjuk meg. Terveink között szerepel iskolánk tornatermének felújítása és újbóli használatbavétele. A tanulók étkeztetése az iskola konyháján van bebiztosítva, odafigyelve diákjaink helyes táplálkozási szokásainak kialakítására. Az iskolai szertár segédeszközei kielégítőek, de szükség van az állandó újításra, modern segédeszközökre, melyet folyamatosan lehetőség szerint bővítünk. Iskolánkban tanítói és tanulói könyvtár is működik.

Fontos számunkra az iskola épületének, a tantermek, folyosók és az iskola udvarának esztétikája, rendezettsége. Nagy hangsúlyt fektetünk a tantermek és a folyosó falán elhelyezett aktuális faliújságokra, melyek betekintést nyújtanak iskolánk életébe és üzeneteket tartalmaznak a szülők számára. Legfontosabb azonban számunkra az, hogy ideális feltételeket biztosítsuk tanulóink számára a folyamatos és problémamentes tanuláshoz.

Együttmüködés

A szülőkkel és különböző szervezetekkel való együttműködés és jó kapcsolat is fontos és nélkülözhetetlen iskolánk életében.

Kapcsolat a szülőkkel- az iskola és szülő együttműködése motiválja a tanulókat a tanulásra és a jobb viselkedésre. A pedagógusok törekszenek a jó és szoros együttműködés kialakítására a szülőkkel, ezért különböző közös összejöveteleket, programokat szervezünk

Együttműködés a fenntartóval- mivel iskolánk nem teljes szervezettségű, nem rendelkezik önálló jogalanyisággal, ezért nagyon fontos a jó kapcsolat és a folyamatos együttműködés Hanva község Önkormányzatával.

Kapcsolatunk az óvodával- az iskola és az óvoda községünk két közoktatási intézménye, melyek jelentős szereppel bírnak településünk életében és amelyek szoros kapcsolatban vannak egymással.  A közös együttműködésnek az alapja a bizalom és a kétoldalú kommunikáció. A találkozások formája: közös rendezvények, nyitott napok, kulturális programok szervezése.

Egyházi kapcsolat iskolánk hagyományosan jó kapcsolatot ápol a helyi református gyülekezettel. Heti egyszeri alkalommal hit és vallásoktatás folyik iskolánkban és iskolánk hittanos diákjai rendszeresen vesznek részt egyházi ünnepi alkalmakon is.

Iskolánk pedagógiai alapelvei

Az alapiskolai oktatásnak biztosítani kell a problémamentes átlépést az otthoni családi-, óvodai nevelés és az iskola között. Feladatunk, hogy a tanulókat megtanítsuk az önálló és csoportban történő munkára, hogy alapos, és szilárd alapismereteket sajátíthassanak el, ezáltal saját véleményt alakítva ki a tiszteletről, mások elfogadásáról. Iskolánk lehetőséget biztosít minden tantárgy keretén belül az alapismeretek elsajátítására. Tanulóinknak, saját képességeikhez, és  személyi adottságaikhoz szabott oktatást igyekszünk biztosítani, hogy átélhessék a siker élményét. Szeretnénk fejleszteni tanulóink szociális alapelveit, alkotói életstílusukat és értékrendjüket.

Kontakt

• Základná škola s vyučovacím jazykom maďarským Chanava Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Hanva
    Chanava 30, 980 44
  • +421 047/5594270